_

czwartek, 7 marca 2013

Yu Suzuki pragnie stworzyć Shenmue III

Shenmue już w pierwszym dniu po premierze stało się legendą. Piękna oprawa, wybitna ścieżka dźwiękowa i chwytająca za serce historia przedstawiona w grze złożyły się na tytuł iście cudowny, o którym posiadacze innych platform mogli tylko pomarzyć. Druga część serii, która notabene w założeniach miała być trylogią, pojawiła się u schyłku panowania Dreamcasta. Zachwycali się nią wszyscy dziennikarze branżowi, mianując kontynuację przygód Ryo Hazukiego jedną z najlepszych gier wszechczasów.
    
W produkcję obu gier wpompowano dziesiątki milionów dolarów. Nie przyniosły one jednak żadnego zysku i to nawet pomimo faktu, że "jedynka" sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy. Wcale to nie jest dziwne, zważywszy właśnie na olbrzymie koszty produkcji. Ktoś nawet obliczył, że aby seria przyniosła zysk, każdy posiadacz DC musiałby kupić chociaż dwa egzemplarze gry.

W obliczu strat Sega zadecydowała, że na stworzenie ostatniej części serii nie da ani jena. Fani prosili, proszą i pewnie będą prosić jeszcze przez bliżej nieokreślony czas. Od czasu do czasu głos w sprawie zabiera twórca Shenmue oraz wielu innych, równie kultowych gier, jak choćby Virtua Fighter czy Outrun - sam Yu Suzuki. Zrobił to także w ciągu kilku ostatnich dni, o czym dowiedzieliśmy się pośrednio, od jednego z dziennikarzy. Yu Suzuki bowiem rozważa... społecznościową zbiórkę pieniędzy, która obecnie jest możliwa dzięki Kickstarterowi. Zebrana kwota oczywiście trafiłaby w całości na produkcję trzeciej odsłony kultowej sagi. Patrząc na to, jak szybko zbiera kasę Brian Fargo na zapowiedziane dwa dni temu Torment: Tides of Numenera, pomysł wydaje się dobry. Fani Niebieskich i dzieł Suzukiego (a tych pojawiło się na przestrzeni ostatnich lat bardzo wielu) na pewno sypnęliby choćby ostatnim groszem, aby móc zagrać w Shenmue III. Ale właśnie - czy na pewno zagrać? Yu myśli bowiem o stworzeniu za otrzymane pieniądze nie tyle gry, co mangi/anime. Nic oczywiście nie jest przesądzone, więc radzę zachować spokój.

Tyle już czekamy na jakąkolwiek zapowiedź "trójki". Łudzimy się i błagamy Mistrza o kontynuację cudownej historii. Czy kiedykolwiek przyjdzie nam zobaczyć jej zakończenie?

1 komentarz:

  1. Bardzo jestem ciekawy co z tego wyjdzie, ale jakoś specjalnie nie liczę na kontynuację :/

    OdpowiedzUsuń