_

środa, 23 listopada 2011

Dwie kolejne modyfikacje do HL w produkcji


Pierwsza część Half Life'a dalej żyje własnym życiem. Na potwierdzenie tych słów mam dla Was dzisiaj informację dotyczącą następnych dwóch modyfikacji tej gry w wersji dla Dreamcasta, które są właśnie w przygotowaniu. O jednej - o tytule OPS - mogliśmy przeczytać na zagranicznych forach internetowych już dwa tygodnie temu, natomiast o drugiej świat dowiedział się dwa dni temu. Dobrze, ale z czym to się je? Po szersze info zapraszam do rozwinięcia, tam znajdziecie zapowiedź w postaci krótkiego wideo oraz obrazki z nadchodzących produktów.

Zacznę od Half Life OPS, nad którym ciężko pracuje Divagante. Jak zapowiada, tytuł trafi w pełnej wersji do Sieci w 2012 roku. Kiedy konkretnie? Tego już autor nie powiedział. Ważne jednak, że dalej w świecie DC się dzieje, a niniejszy trailer doskonale to pokazuje. Warto wg Was na grę czekać, czy może wręcz przeciwnie, będzie to kolejny mod, w który zagrają nieliczni?Znacznie ciekawiej prezentuje się próba przeniesienia wydanego w 2004 roku na komputery PC (troszkę później gra pojawiła się również na pierwszym Xboxie) Half Life'a 2 na Dreamcasta. Oczywiście wszystkie plansze znane z drugiej części gry zostaną przystosowane do możliwości ostatniej platformy Niebieskich, wykorzystując do tego celu silnik z HL 1. 


Nad grą ślęczy Evil Wesker. Pseudonim brzmi groźnie, nieprawdaż? Jestem niezmiernie zainteresowany zwłaszcza tym projektem, bo jeśli uda się cokolwiek wskórać autorowi, to będziemy naprawdę zadowoleni. Pierwsze obrazki nie wyglądają najgorzej, choć już można mieć pewne zastrzeżenia do jakości tekstur. Musimy jednak pamiętać, że DC ma ograniczone możliwości, więc nie ma co oczekiwać grafiki na poziomie Outtrigger lub Quake 3 Arena (ah, ta płynność animacji!). Zobaczymy, co z tego wyniknie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz