_

niedziela, 21 sierpnia 2011

Miesięczny raport - DC żyje dalej!


Kiedy ostatnia aktualizacja miała miejsce prawie miesiąc temu, nie pozostaje mi nic innego, jak podsumować wszystkie wieści ze świata DC z ostatnich trzydziestu dni w jednym wpisie. Zapraszam więc do czytania wszystkich, którzy w dalszym ciągu odwiedzają mój blog i nie dają się zwieść brakowi nowych postów.


Dość dawno temu wspominałem o raczkującym projekcie nazywającym się Dolmexica Engine. Wtedy nie znaliśmy żadnych szczegółów, a słowa autora zdawały się być piękne, aczkolwiek niemożliwe do realizacji. Sceptycy poddawali wręcz w wątpliwość istnienie tego silnika służącego do tworzenia własnych bijatyk. Captain Dreamcast wziął się w garść i postanowił udowodnić wszystkim niedowiarkom, że jednak coś potrafi. Dlatego na początku sierpnia wydał publiczną betę gry Mortal Kombat vs Street Fighter, bazującej na Dolmexica Engine. Co prawda grywalne są w niej tylko dwie postaci, jest jedna arena... ale, ludzie, to naprawdę działa! Wizja twórcy powoli nabiera realnych kształtów.Dolmexica obsłuży tylko dwuwymiarowe sprite'y importowane z innych gier, jednak jeden ze śledzących projekt postanowił przekonwertować postać Ryu z gry Street Fighter IV (Xbox 360/PS3) na 'płaski' obrazek, w związku z czym flagowy bohater serii wygląda równie doskonale, jak jego trójwymiarowy odpowiednik. Zobaczcie zresztą sami, jak się to prezentuje.


Fenomenalnie, czyż nie? Wyobraźcie sobie teraz taką grafikę na naszym DC - te piękne sprite'y, efekty niczym nie ustępujące tym z konsol najnowszej generacji... Nie mogę się doczekać końcowego dzieła.

Jedziemy dalej z informacjami. Nasi starzy znajomi powiązani ze stroną Dreamcast.es wydali niedawno dopracowaną wersję gry homebrew pt. Super Methane Brothers. Tytuł przypomina kultowe Bubble Bobble. Wszystko pokazane jest w krótkim filmiku, który możecie zobaczyć poniżej. Oczywiście gra wspiera adapter kart pamięci SD oraz memorkę VMU. Ściągnąć ją można z niniejszego adresu.No to tyle na dzisiaj. Jak widać, ostatnia konsola Niebieskich nie może narzekać na brak wsparcia ze strony fanów. Oby tak dalej!

3 komentarze:

  1. No ba! żyje i ma się dobrze, wczoraj na przykład ukazała się długo oczekiwana beta Dreamcast Media Center. Long live da Dreamcast :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Dreamcast jest nieśmiertelny, dopiero od niedawna mam swój egzemplarz z małym zestawem gier, ale już jako dzieciak byłem tą konsolą zachwycony. Cieszę się, że ciągle coś nowego można na nią znaleźć :)

    OdpowiedzUsuń