_

środa, 22 czerwca 2011

Nowy gameplay z Hypertension Episode 2Podczas kiedy większość Graczy podnieca się wydarzeniami z imprezy E3, która odbyła się niedawno w Los Angeles, my - posiadacze ostatniej konsoli Segi - również mamy się z czego radować. Oto bowiem zapowiadana od dłuższego czasu gra pt. Hypertension ciągle jest w produkcji, a jej autorzy nie zwalniają tempa prac. Najprawdopodobniej pierwszy z przewidzianych dwóch epizodów jest bliski finalizacji, natomiast drugi znajduje się w fazie beta. To właśnie dzisiaj po raz pierwszy mamy możliwość zobaczenia w akcji Hypertension Episode 2. TDG Mods dosłownie kilka godzin temu opublikowała na swojej stronie internetowej przeszło dziewięciominutowy film z rozgrywki. Jak prezentuje się druga część najbardziej oczekiwanego przeze mnie homebrew na DC, możecie sprawdzić w rozwinięciu wiadomości. Uprzedzając jednak napiszę od razu - zawczasu odłóżcie sobie czystą płytę* CD. A nawet dwie!

*Gra Hypertension będzie ogólnodostępna i każdy chętny będzie mógł ją ściągnąć za darmo ze strony jej autorów.

Produkcja stoi na istotnie wysokim poziomie wykonania - oczywiście biorąc poprawkę, że to gra tworzona przez amatorów i, przynajmniej jeśli chodzi o oprawę wizualną, nie ma możliwości stawać do bezpośredniej walki z najładniejszymi grami FPS na Makarona. Hypertension aczkolwiek nie wygląda przesadnie źle. Oczy cieszą dobrej jakości cienie, obecna w niewielkiej ilości naturalna fizyka wybranych obiektów oraz model broni, który jest akurat na pierwszym planie. W opozycji do tego wszystkiego stoją niestety wrogowie. Są to dwuwymiarowe bitmapy, złożone z kilku pikseli. Dodatkowo są tak brzydko zaprojektowane, że Gracz aż pali się do tego, aby je zniszczyć kilkoma pociągnięciami cyngla.

Za to sfera audio bardzo mi się spodobała. Muzyka grana w tle buduje w głównej mierze klimat Hypertension i pozwala na zapomnienie o słabych stronach grafiki.

Premiera drugiego epizodu gry przewidziana jest na przyszły rok. Jeszcze w tym najprawdopodobniej ujrzymy pierwszą część Hypertension - zimą nasz Dreamcast na pewno nie będzie się kurzył.

2 komentarze:

  1. Ten rok jest naprawdę gruby dla poczciwego Makarona ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ukazał się nowy filmik który przedstawia grę w trybie coop - http://youtu.be/q2NxxMylxAQ

    OdpowiedzUsuń