_

niedziela, 8 maja 2011

Skórka do menu PS3 inspirowana... Dreamcastem!


Sega ciągle pamięta o swoim ostatnim sprzęcie do grania. Chociaż od jego oficjalnej śmierci upłynęło ponad dziesięć lat, firma w dalszym ciągu przygotowuje dla wiernych fanów Dreamcasta ciekawe rzeczy. Co prawda nie są one tworzone z myślą o samym DC, a najnowszych konsolach stacjonarnych, jednak już sam fakt jest godny podziwu. Co tym razem zmajstrowali Niebiescy? Mówiąc krótko - 'skórkę' do głównego menu PlayStation 3 inspirowaną właśnie Makaronem. Po jej instalacji, zamiast sztampowych ikonek, do których posiadacze trzeciej stacjonarki Sony na pewno zdążyli się już przyzwyczaić, mamy rysunki akcesoriów znanych z DC.

Uśmiechnięta para kart pamięci VMU, ucieszony kontroler, istotnie zdenerwowany zegarek, który jest obecny w BIOSie konsolki - oto, co ujrzymy. Wszystko rysowane lekką kreską, ewidentnie na luzie, wzbudza na pewno wspomnienia z wielogodzinnych posiedzeń przed Makaronem. Tylko dlaczego w miejsce znaczku PSN nie ma loga Sega.Net?


W związku z awarią usługi sieciowej Sony, skórkę można pobrać ze strony firmy Sega z poziomu komputera. Po ściągnięciu, wrzucamy pliki na pendrive'a, dalej przenosząc je na PS3. Szczegółów szukajcie właśnie na blogu Niebieskich, gdzie wszystko jest opisane krok po kroku.

2 komentarze:

  1. Świetny pomysł, przydałaby się też skórka dla Xboxa

    OdpowiedzUsuń
  2. Poproszę wersje na PSP

    OdpowiedzUsuń