_

poniedziałek, 9 maja 2011

Goldeneye 007 też na DC?


Scena modów niewydanej oficjalnie gry Half Life na Dreamcasta urosła do nadspodziewanych rozmiarów. Byliśmy świadkami narodzenia się bardzo dobrego Counter Strike'a w wersji na naszego Makarona, teraz zaś przyszedł czas na port Goldeneye 007, czyli gry uważanej za jedną z najlepszych, jakie pojawiły się na konsoli Nintendo 64.

Nad przeniesieniem tej pozycji Dreammatrix pracował od lat po cichu w swoim domu. Jak udało mi się przeczytać na forum projektu, prace zostały rozpoczęte na długo przed inauguracją CS DC. Mimo to, Goldeneye 007 zawiera tylko pierwsze sześć plansz z oryginału. Tylko? Troszkę wstyd mi tak pisać, głównie przez to, że to bardzo wierne przeniesienie kultowego tytułu od Rare. Dokładnie ta sama muzyka, bronie, linia fabularna... Jeno loadingi są równie długie, co w HL na ostatnim sprzęcie Segi. Za to jednak nie można obarczać winą twórcę moda, gdyż są za to odpowiedzialni programiści z Gearbox Software, którzy przed laty ewidentnie nie potrafili zoptymalizować kodu do maszynki Niebieskich.


Goldeneye 007 DC jest więc dostępny w chwili obecnej w wersji demonstracyjnej. Czy przyjdzie nam kiedyś zagrać w pełną wersję? Odpowiedź na to pytanie należy głównie do samego autora projektu, który na razie nie mówi na ten temat zbyt wiele. Przypomnę tylko, że Dreammatrix ma w tej chwili na głowie kolejny mod, tym razem w realiach Drugiej Wojny Światowej. Oby chociaż jeden z nich został ukończony.

1 komentarz:

  1. Fajnie czekam na pełną wersje :)

    OdpowiedzUsuń