_

czwartek, 3 marca 2011

Yu Suzuki mówi o Shenmue... 3!Na kończącym się GDC 2011 po raz kolejny głos w sprawie trzeciej części Shenmue zabrał twórca poprzednich dwóch odsłon sagi. Yu Suzuki podczas rozmowy z dziennikarzami serwisu Gamasutra stwierdził, że istnieje szansa, by Niebiescy po wielu, wielu latach dali zielone światło kontynuacji przygód Ryo Hazukiego. Czyżby gra już była w produkcji od jakiegoś czasu, a władze niebieskiej firmy po prostu nie chcą tej informacji ujawniać?
 

Tego nie wiemy. Mistrz Yu jest jednak dobrej myśli. "Sądzę, że Sega w końcu pozwoli mi zrobić Shenmue 3 Wszystko rozbija się tak naprawdę o budżet. Chcę to zrobić, nawet gdyby w grę miało zagrać tylko 200 osób" - mówi w wywiadzie, będąc przy tym niezwykle skromnym. Bo czy w produkcję, o której plotki krążą od wielu lat, zagra tylko ewentualnie garstka Graczy? Z rozdziałem wieńczącym wielką przygodę Ryo potencjalnie może być tak samo, jak jest w tej chwili z rozchwytywanym Duke Nukem Forever, który jest zamawiany przez osoby nie lubiące nawet FPSów. Zwyczajnie każdy chce zmierzyć się z legendą i zobaczyć, co wyszło po dwunastu latach developingu. Czy i trzecią część Shenmue dotknie ten sam scenariusz? Obyśmy kiedykolwiek uzyskali odpowiedź na to pytanie. 
Fanów sagi na pewno nie brakuje i pomimo, że pierwsze dwie odsłony cyklu pojawiły się jeszcze za czasów, kiedy na rynku szalał Dreamcast, to dalej są rozchwytywane przez dziesiątki Graczy w Polsce. Daje się to zauważyć praktycznie wszędzie - na forach czy serwisach internetowych, gdzie Shenmue jest wymieniane jako najlepsza gra na Makarona w całej jego historii. A jakie jest Wasze zdanie na temat tej zasłużonej serii?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz