_

sobota, 5 marca 2011

[Poradnik] Jak kupić czytnik kart SD ze sklepu Tao Bao?Stały bywalec Dreamcast-Talk, Anthony817, napisał krótki poradnik, w którym wyjaśnia, jak zamówić czytnik kart z chińskiego sklepu Tao Bao. Ponieważ pierwotnie był on w języku angielskim, postanowiłem go specjalnie dla Was przetłumaczyć. Zapraszam do czytania - być może materiał będzie przydatny dla wielu z Was.

Tłumaczenie jest wyjątkowo luźne i nie trzyma się w stu procentach oryginału.

Pytanie: Czym tak w ogóle jest adapter kart pamięci SD? Co można przy jego pomocy zrobić?

Odpowiedź: Adapter kart pamięci SD to urządzenie, dzięki któremu można odpalić różnego rodzaju aplikacje (emulatory, programy, gry homebrew, komercyjne...) z poziomu nieoficjalnego systemu operacyjnego dla DC - Dreamshell'a. Działa ze standardowymi kartami pamięci SDHC firmy Sandisk o wielkości 8 GB (testowane). Karty o większej pojemności nie były sprawdzane, choć teoretycznie powinny działać nawet te, które mają 32 GB pamięci.

Pytanie: Skąd mogę wziąć ów adapter?

Odpowiedź: Obecnie można go zamówić ze sklepu Tao Bao z siedzibą w Chinach. Każdy z egzemplarzy jest robiony ręcznie, z dbałością o najmniejszy nawet szczegół - nie ma więc mowy o typowo fabrycznych usterkach.

Pytanie: Jak więc mogę go zamówić?

Odpowiedź: Chociaż zatrważająca liczba krzaków, które niemal wyskakują ze strony Tao Bao może przyprawić o ból głowy, zamówienie własnego egzemplarza nie jest tak trudne, jak mogłoby się pierwotnie wydawać. Poniżej kilka kroków do tego, aby stać się posiadaczem unikatowego jak na polskie warunki adaptera kart pamięci dla Dreamcasta.

1. Aby w ogóle móc kupować ze sklepu Tao Bao, należy mieć konto na PayPalu. Jeśli go nie masz - zrezygnuj z dalszego czytania ;)
2. Wejdź pod ten link: http://item.taobao.com/item.htm?id=7818275499
3. Zarejestruj się na anglojęzycznej stronie http://buyfromtaobao.com/ , po czym zaloguj.
4. Będąc na powyższej stronie, kliknij na zakładkę 'Shopping cart' i w puste pole wklej link z punktu numer dwa.
5. Teraz możesz zmienić kolor urządzenia (do wyboru są dwa - fioletowy i pomarańczowy). W okienku pojawi się cena przedmiotu (40 Jenów, co równa się na dzień dzisiejszy około sześciu dolców)
6. Koniec? Prawie. Uzupełnij tylko wszystkie konieczne pola... Tak, teraz jest finisz.

Łączna kwota, którą należy zapłacić wynosi około 12 dolarów. Przynajmniej tyle zapłacił autor oryginalnego tekstu - a że mieszka w Stanach Zjednoczonych, cena przesyłki jest pewnie większa, aniżeli do naszego, pięknego kraju, w którym benzyna kosztuje 5,20. Sądzę, że w pięciu dyszkach każdy powinien się zmieścić. Czas oczekiwania na paczkę? Od czterech do ośmiu tygodni. Wszystko zależy od szczęścia.

Oryginalny tekst znajdziecie pod tym linkiem.

4 komentarze:

 1. Akurat w komentarzach na stronie, gdzie zamieszczona jest ta wypowiedz, jest sprostowanie, ze nie chodzi o SanDisk'i tylko o karty SD.

  Drogi autorze, czepiasz sie innych, a sam pusciles gafe. Pomylki to rzecz ludzka, pytanie tylko jaki w tym cel mam slizgajac sie po czyichs plecach?

  Nie mniej gratuluje zapracia w tworzeniu tego bloga. Bardzo sie milo zaskoczylem. Jeszcze sa ludzie, ktorzy pamietaja o DC! Tak trzymaj Tomcio!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pokazały się na allegro za 45zł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mógłbyś wrzucić linka do tej aukcji?

  OdpowiedzUsuń
 4. http://allegro.pl/adapter-kart-sd-do-konsoli-dreamcast-i1787329877.html

  OdpowiedzUsuń