_

czwartek, 13 stycznia 2011

Nowość w ofercie sklepu Tao Bao, niewydane tech-demo i nowa wersja Giany!Już niemal tydzień minął od ostatniej aktualizacji, za co serdecznie wszystkich Czytelników przepraszam. Ale w końcu nie jestem tutaj od przepraszania, a między innymi od informowania Was o tym, co dzieje się aktualnie na scenie Makarona. A uwierzcie mi, że dzieje się sporo. Początek roku jest naprawdę mocny. W pierwszym tygodniu 2011 dostaliśmy pełne wersje SQRXZ 2 i Jump'n'Blob (ostatniego tytułu nie polecam, choćby pod groźbą ucięcia kciuka i palca wskazującego). Do tego grona doszła również oznaczona cyferką 1.0 wersja Powrotu Giany, w której autorzy zmienili kilka drobnych rzeczy. Jest ona dostępna z oficjalnej strony projektu - jeśli więc jeszcze nie wypaliliście swojej kopii, to zachęcam Was z całego serca.

Informacja o poprawionych przygodach ponętnej blondynki to tylko czubek góry lodowej. Więcej znajdziecie w rozwinięciu... To jak, zaciekawieni?

Trzy dni temu na zaprzyjaźnionym Dreamcast-Scene pojawił się news o nowo odnalezionej wersji demo pewnej gry z gatunku arcade shooter o tytule Ninja X. Ściślej ujmując, nie jest to demo, a tech-demo - swoista pokazówka mająca zachęcić potencjalnych developerów do podjęcia pracy nad nowymi grami na Dreamcasta. To wszak tłumaczy, dlaczego grywalna jest tylko jedna plansza, w której dodatkowo nie można zginąć. Wszystko znajdowało się na prywatnym devkicie użytkownika 'Dreamcast ™'. W sumie znajduje się do dzisiaj, bo jeszcze nie udało mu się 'wyciągnąć' kodu gry i udostępnić szerszej publiczności. Bądźmy jak zwykle dobrej myśli, bo takie odkrycie nie zdarza się często.

Jeszcze wczoraj natomiast Vasiliy zaraportował o pewnej BARDZO ciekawej nowości w ofercie chińskiego sklepu Tao Bao. Tego samego, w którym teoretycznie można kupić czytniki kart SD czy przenośne Dreamcasty. Mianowicie, jest to połączenie czytnika kart właśnie oraz... VGA Boxa! Wszystko zostało zamknięte do zgrabnego pudełeczka, które podłączane jest do właściwego slotu z tyłu konsolki - oczywiście w zależności od tego, z którego urządzenia chcemy w danej chwili korzystać. Całość wygląda interesująco, czyż nie?


Tandem posiada z jednej strony dwa kable do podłączenia bezpośrednio do konsolki. Jeden z nich jest do Serial Portu (adapter SD), zaś drugi do wyjścia Video. Na drugim końcu znajduje się charakterystyczne wyjście VGA. Obok - slot na kartę pamięci oraz wyjście głośnikowe, popularnie nazywane Jack'iem.

Wszystko świetnie, tylko że zawsze znajdzie się jakieś 'ale'... I niestety tak jest również w tym przypadku. Nie mam na myśli jakichś błędów w konstrukcji urządzenia, a trudności w jego zamówieniu. Na przeszkodzie stoi po pierwsze język (charakterystyczne krzaczki wylewające się z ekranu), a po drugie fakt, że sklep Tao Bao nie obsługuje lubianego PayPala. Kupienie więc graniczy z cudem, chociaż miejmy nadzieję, że spora popularność skośnookiego sklepu wśród fanów DeCka skłoni jego szefostwo do zmian.


Przydatne linki:

2 komentarze:

  1. Przemek Miękina14 stycznia 2011 07:45

    świetne to urzadzenie z tego chińskiego sklepu,ciekawe czy ktoś to sprowadzi do Polski i bedzie handlował na Allegro

    OdpowiedzUsuń
  2. przydało by się, żeby mieli PayPala...

    OdpowiedzUsuń