_

piątek, 14 stycznia 2011

Dreamcast Collection już za miesiąc na X360 i PC [AKTUALIZACJA]

Potwierdziły się plotki, które mimo wszystko nie nastrajały pozytywnie wszystkich fanów DC. Co prawda Sega faktycznie wyda kolekcję kilku gier z jej ostatniej stacjonarnej konsoli, jednak owe tytuły zdecydowanie nie są reprezentatywne. Nie takie gry każdy miłośnik Niebieskich chciałby znaleźć na jednej płytce DVD...[AKTUALIZACJA] Jest też oficjalna okładka, do obejrzenia w rozwinięciu.

Będą to Sonic Adventure, Crazy Taxi, Sega Bass Fishing (WTF?) i Space Channel Part 2. Oczywiście każda troszkę podrasowana graficznie (za to w CT nie będzie już licencjonowanych kawałków kultowej kapeli The Offspring - Sega, gdzie tu rozum?!) do obecnych standardów, co przekłada się na obraz w HD. Od siebie napiszę, że dwie ostatnie pozycje są chyba z d*py wzięte. Nie uważam, aby symulator wędkarza i średnia gra taneczna były reprezentacyjne dla 128-bitowej platformy japońskiej firmy. Zamiast nich wolałbym ujrzeć Jet Set Radio i Metropolis Street Racer. Wszystkie oczywiście w podwyższonej rozdzielczości, z lepszymi teksturami, wygładzonymi krawędziami... Wówczas Dreamcast Collection byłoby hitem, mającym status must-have. A tak? Gawiedź nie znająca Makarona z autopsji zobaczy owe cztery pozycje, po czym puknie się w łeb i powie, że konsola była jednym wielkim g*wnem. Płytka wyląduje w najlepszym wypadku na półce, a w najgorszym - wyleci przez balkon.

Premiera The Dreamcast Collection odbędzie się w Europie za ponad miesiąc, konkretniej 25. lutego. Jeśli chodzi o cenę... Nie są to potwierdzone informacje, ale prawdopodobnie będzie ona mieścić się w granicach dwudziestu pięciu Euro.

1 komentarz:

  1. Ucieszyłem się jak przeczytałem w tytule newsa ze kolekcja wyjdzie na PC. Czytam treść i powiem Wam trochę się zdziwiłem wyborem gier. Sonic Adv, CT oraz Sega Bass są dostępnie przecież na PC. Bez sensu...

    OdpowiedzUsuń