_

piątek, 31 grudnia 2010

A na Sylwestra - Fast Striker i Pokemon Mini [AKTUALIZACJA]Dziesięć dni temu swoją premierę miała ostatnia gra w tym roku na Dreamcasta, Fast Striker. Oczywiście wzbogaca ona sporą bibliotekę scrollowanych shooterów obecnych na naszej konsolce. Ale czy widzicie w tym coś złego? Bo ja nie, w końcu to tytuł, dzięki któremu linia życia ostatniego systemu Niebieskich wydłużyła się o kolejny rok. Niedawno Fast Striker trafił do domu założyciela kultowego bloga Dreamcast Junkyard, niejakiego GagaMan(n)a, który postanowił nakręcić prawie jedenastominutowy filmik, ukazujący jego pierwsze spostrzeżenia na temat najnowszej DeCekowej pozycji. Znajdziecie go w rozwinięciu, gdzie również możecie przeczytać szersze info.Po obejrzeniu materiału, jestem pewny jednego - FS wygląda zdecydowanie lepiej, niż Last Hope. Tu przynajmniej tła są trójwymiarowe i nie rażą tak bardzo swoją pikselozą. Podobnie wygląda gameplay, w który ewidentnie wkradają się stare jak salony arcade schematy. Może przy okazji następnej gry, NG: DEV Team odznaczy się pomysłowością. Na pewno są szanse, gdyż prawdopodobnie ich kolejna produkcja nie będzie już shmupem. 

Drugą dziś dobrą informacją jest pojawienie się wśród emulowanych na Dreamcaście konsol handhelda Pokemon Mini. Był to przenośny sprzęcik, skierowany raczej dla dzieci za młodych jeszcze na Game Boy'a. Co nie znaczy, że jest nie warty uwagi. Znajdziecie go tutaj

[EDIT] Nasz znajomy Dreamcaster nakręcił dzisiaj krótki filmik, na którym doskonale widać, jak prezentuje się emulator w akcji. Oto i on:Dzięki jego pracy możemy również ściągnąć z Sieci ważący niecałe 2 MB obraz z ROMami z tego handhelda. Paczka znajduje się pod poniższym linkiem:
http://www.mediafire.com/?znopvu8q05up721

Jest to prawdopodobnie ostatni news w tym roku. Czy 2010 był dobrym rokiem? Oby następny był jeszcze lepszy - dla każdego z nas. Szczęścia, zdrowia i do siego, 2011 roku. Do zobaczenia za rok, Makaroniarze!

Przydatne linki:

1 komentarz:

  1. :) Happy New Year ! Crazy Taxi T-Love jest fajne...

    OdpowiedzUsuń