_

sobota, 21 września 2013


Platformówka Toejam & Earl 3 była szumnie zapowiadana w 2001 roku jako jedna z ostatnich naprawdę zajebistych gier zmierzających na DC. Sygnowana przez Niebieskich produkcja miała trafić na Makarona w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Jednak jak większość smacznie zapowiadających się tytułów od Segi w tamtym czasie, T&E3 został niemal w ostatniej chwili przeniesiony na Xboxa. Co się odwlecze, to nie uciecze - gra najprawdopodobniej pojawi się na naszej wspaniałej platformie! 

Udało się bowiem znaleźć grywalną wersję tej gry na jednym z devkitów. Odkryciem może pochwalić się ZakhooiTM z forum Assembler. Oto kilka zdjęć ze znaleziska.

Nad grą pracowano do około lipca 2001 roku. Gra wydaje się być w dużym stopniu ukończenia - skoro zwykłemu użytkownikowi udało się odpalić za pierwszym razem, to sądzę, że nie ma opcji, aby nie trafiła ona w niedługim czasie do Sieci w pełni działającej wersji. Pytanie tylko, czy obecny właściciel zgodzi się na to. 

Sam jestem bardzo ciekaw, jak gra wyglądała na Dreamcaście. Była to bowiem jedna z kilkunastu pozycji w 2001 roku, na którą fani Niebieskich czekali z wywieszonym językiem.

Dyskusja na ten temat obecnie jest prowadzona na forum Assembler.

1 komentarz:

  1. No no, coraz więcej ciekawych rzeczy wypływa na Deceka, nic, tylko czekać na jakiś leak. :D

    OdpowiedzUsuń