_

wtorek, 16 lipca 2013Świetnie zapowiadający się player przeznaczony dla naszej konsoli - Dreamcast Media Center - niedługo pojawi się w kolejnej, bardziej dopieszczonej wersji. Autor tego niesamowicie ambitnego projektu pochwalił się ostatnio wynikami swojej pracy, które pozwalają myśleć o DCMC jako o najbardziej rozwiniętym i funkcjonalnym tego typu programie na platformie Segi. Software, odpalany najprawdopodobniej zarówno z karty pamięci, jak i CD, współpracuje z filmami MP4, MPG, odtwarza muzykę i obrazki. Pokazana w poniższym filmie wersja jest wersją beta, także w finalnej wersji PH3NOM na pewno poprawi menusy, które przecież obecnie są zwykłym, w żaden sposób nieformatowanym tekstem.
 Generalnie od odtwarzania filmów mam PC oraz Xboxa (który nawet z filmami w rozdziałce 720p radzi sobie bardzo dobrze!), toteż projekt DCMC mogę uznać wyłącznie jako ciekawostkę. Pokazuje on jednak talent autora - i dobrze rokuje na przyszłość. Może kiedyś doczekamy się jeszcze bardziej zaawansowanego projektu multimedialnego na Makarona? 

1 komentarz:

  1. Łoł, świetnie to się rozwinęło. :D Pamiętam kiedyś, kieeeedyś jakąś wczesną wersję odtwarzacza Video CD na Dreamcasta - ledwo sobie radził z filmami, dźwięk haczył, klatki gubił... sporą drogę przeszły multimedia na DC. ;)

    OdpowiedzUsuń