_

niedziela, 9 czerwca 2013

Shenmue - projekt polonizacji by Pietrek


      
Na Dreamcaście jest seria gier, która do dziś zapiera dech w piersiach i wzrusza tysiące Graczy na całym świecie. Ta seria to Shenmue. W historii elektronicznej rozrywki mało jest tak chwytających za serce pozycji, o których pamięta się nawet po kilku latach od jej poznania. Shenmue to fenomen na skalę światową. Nie jest więc dziwnym fakt, że seria doczekała się już kilku amatorskich tłumaczeń. Swoją wersję językową otrzymali m.in. Rosjanie i Hiszpanie, a scena translacji Shenmue urosła do iście gargantuicznych rozmiarów - w Sieci można znaleźć dziesiątki aplikacji, dzięki którym nie straszne jest tłumaczenie notatek Ryo czy nawet opisów tak bardzo pamiętnych figurek. 

Za tłumaczenie na język polski tego molocha - trzech płyt CD - wziął się użytkownik forum Sega Support Site, Pietrek. Pomimo wielu niepowodzeń w fazie alfa, udało mu się odpalić grę z przetłumaczoną sekcją początkową - sławnym intrem, w którym ginie ojciec głównego bohatera.

Na razie projekt jest w fazie embrionalnej. Coś się dzieje, ale nie wiadomo, czy cokolwiek większego się z tego urodzi. Shenmue wszak to ogromna produkcja, w której są tysiące rozmów do przetłumaczenia i wiele więcej krótkich opisów przedmiotów i questów. Sam zadeklarowałem chęć pomocy. Jeżeli także i któryś z Was jest gotów pomóc, zapraszam do kontaktu z Pietrkiem bezpośrednio na forum Sega Support Site. A pracy jest wiele - do zrobienia na początku czeka polska czcionka, która jest naprawdę ważnym szczegółem. 

Trzymajmy kciuki za ten ambitny projekt! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz