_

wtorek, 11 czerwca 2013

Planet Ring Online znowu... online!

  
Kilka dni temu, już oficjalnie, do garstki gier na DC, w których można grać z innymi przez Sieć, dołączył zbiór mini-gier - Planet Ring Online. Za przywrócenie tej gry do życia są odpowiedzialni programiści z Hiszpanii. Jeden z nich, niejaki BlueCrab, znalazł lukę w systemie gry i natychmiast zaalarmował scenę o tym fakcie. Prędko znalazło się kilka osób, gotowych do pracy nad w pełni działającym trybem online dla tej zapomnianej do niedawna gry. Kilkanaście miesięcy pracy sprawiło, że gra działa jeszcze lepiej, niż tuż po premierze! I co najlepsze - wcale nie trzeba szukać BroadBand Adaptera i wydawać na niego setek złotych.
   

Sama gra to raczej totalny średniak i podczas życia DC nie wzbudzała większej uwagi. Teraz, gdy każdy tytuł z działającym trybem online na tej platformie jest na wagę złota, przykuwa wzrok tysięcy fanów Makarona na całym świecie. Dlaczego? Bo po podłączeniu do Sieci za pomocą połączenia PC-DC gra nie tylko oferuje pełne wsparcie dla czterech dostępnych w oryginale tytułów, ale również obsługuje rozmowy online (!). Jak na razie grać mogą jednocześnie cztery osoby, ale - ciekawostka! - trwają prace nad umożliwieniem wspólnej gry dla ośmiu zapaleńców w jednej z minigier.


Przywrócono również ranking online, odświeżany na bieżąco. W Planet Ring Online jest możliwość utworzenia własnego, unikalnego profilu. Brzmi pięknie! 

Więcej informacji o projekcie przeczytacie tutaj. Pod tym linkiem znajdziecie również obraz płyty do ściągnięcia, dzięki któremu możliwość gry przez Sieć zostanie odblokowana. 

Teraz czekamy na działający klon Broadband Adaptera i tryb online dla takich gier, jak Propeller Arena z obsługą rozmów głosowych, czy Marvel vs Capcom 2! Albo... tryb online dla emulatora GENS4All, by móc grać przez Internet w Contrę. Albo nie! Tryb online dla Sturmwinda - mniam.

1 komentarz:

  1. Widziałem kiedyś filmiki z tego, kapitalnie to wyglądało. Fajnie, że tak ciekawie to ożywili. ;)

    OdpowiedzUsuń