_

niedziela, 30 czerwca 2013


Chwilowo troszkę stoję z nowymi materiałami i wpisami, ale spokojnie, niedługo wszystko wróci na właściwy tor. W planach mam zrobienie nowej strony i przeniesienie jej na porządną domenę. 
   
Nowe World of Dreamcast w domyśle będzie sprzężone z Wordpressem, co na pewno ułatwi mi korzystanie z CMS, a Wam np. dodawanie nowych wpisów. W sumie już zacząłem prace na nową odsłoną serwisu, ale prace na chwilę obecną są na tak podstawowym stopniu zaawansowania, że wolałbym nie mówić więcej o wyglądzie. Na pewno strona zmieni się nie do poznania i jeżeli wystarczy mi chęci na wdrażanie nowych technologii (jak np. Ajax) to będziecie z niej megazadowoleni. Stronka na pewno nie będzie stawiana na którymś z motywów WP, bo to dosłownie mija się z celem. Na WP można znaleźć wszystko, oprócz tego, co naprawdę się chce, hehe. Już dość napsułem sobie krwi i zmarnowałem czasu nad szukaniem właściwego motywu. Postanowiłem, że stronkę napiszę od podstaw w HTML/CSS z dodatkiem jQuery i JavaScript. Wydaje mi się, że w dobie darmowych internetowych podręczników wszystko jest do zrobienia, a ostateczny efekt zależeć będzie wyłącznie od mojego zaangażowania. 

Jak na razie nie mam porządnych zdjęć DC. Obecnie marzę o sesji zdjęciowej mojej konsolki, która pomoże mi stworzyć naprawdę ciekawą i ładną stronę internetową. Nie mam właściwego sprzętu - więc jeśli ktoś mógłby zrobić kilka interesujących zdjęć swoją lustrzanką, to zapraszam do kontaktu ze mną. A jeżeli nikt się nie zgłosi, będę zmuszony skorzystać z usług któregoś z fotografów-amatorów z mojej miejscowości. 

Nie mam też żadnej osoby, z którą mógłbym wspólnie prowadzić stronkę. Plany mam dość spore i jeśli wszystkie zostaną przeze mnie zrealizowane, na pewno nie poradzę sobie sam z nową twarzą World of Dreamcast.

Jeżeli macie jakieś pomysły związane ze stroną albo po prostu znacie stronki, na których mógłbym się wzorować - piszcie na adres tomciozdwola@gmail.com. 

6 komentarzy:

 1. Ja polecam miasto gier, można założyć tam blog. Jest też forum i sporo użytkowników.

  OdpowiedzUsuń
 2. Press-kity które wrzuciłem na forum Sega Support Site, mają zdjęcia Dreamcasta wraz z akcesoriami w hi-res. Po co bawić się z trzaskanie fotek jak masz gotowca ;]

  OdpowiedzUsuń
 3. Czakamy na nową odsłonę stronki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tam się nie cieszę za bardzo bo zwykle takie przenosiny kończą się tym, że takowy serwis po jakimś czasie zamiast się rozwijać to upada, zwłaszcza, że jak piszesz "Chwilowo troszkę stoję z nowymi materiałami i wpisami, ale spokojnie, niedługo wszystko wróci na właściwy tor." to widać, że nawet teraz są problemy z czasem. Domenę i serwer trzeba opłacać, a tu przynajmniej pewność, że będzie można zaglądać i blog będzie. No chyba, że faktycznie masz taki zapał i pomysł na rozwój to nie pozostaje tylko trzymac kciuki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dokłanie, Dreamcast.pl, DC-World, DCFans, to nowe forum (zapomnialem nazwy) wysztko upadło albo upadnie. Myślę,że tworzenie nowej strony dla 10 polskich uzytkowników DC to imo bezsens, tym bardziej że na blogu już pojawia się coraz mniej tekstów, gdyż masz coraz mniej czasu. Mimo to powodzenia i chęci życze.

  OdpowiedzUsuń
 6. DC jest w lepszej formie teraz niż 2-3 lata temu. NIe mogę doczekać się pier solar na DeCka

  OdpowiedzUsuń