_

poniedziałek, 27 maja 2013

KOS 2.0


Mam nadzieję, że wśród grona Czytelników znajdzie się chociaż jedna osoba, która interesuje się szeroko pojętym programowaniem i chociaż jedna osoba uzna niniejszego newsa za przydatnego. Pojawiła się oznaczona numerem 2.0.0 odsłona silnika KallistiOS dla Dreamcasta. Gdyby ktoś nie wiedział - jest to silnik do tworzenia gier na DC; na nim powstały takie hiciory, jak Sturmwind, Rush Rush Rally Racing czy Last Hope. Generalnie większość komercyjnych gier na Makarona przygotowanych przez niezależne studia bazuje właśnie na tym środowisku. Co zostało dodane?
                        

W najnowszej wersji znalazła się obsługa kamery DreamEye, czytnika kart pamięci SD, modułu Broadband Adapter oraz LAN. Zmian jest więcej, ale wspomniałem o rzeczach najważniejszych. O rzeczach, które mogą zachęcić niektórych do samodzielnego sprawdzenia, czym jest programowanie.

Na nową wersję czekaliśmy około dziesięć lat. Było warto, miejmy nadzieję, że wkrótce usłyszymy o nowych projektach zmierzających na naszą nieśmiertelną konsolę.2 komentarze:

  1. Owszem, zajmuję się, ba, sam nawet siedzę w gamedevie. :) Szczerze mówiąc? Przy jakiejś bardziej wolnej chwili nawet spróbuję jedną rzecz sportować na ten silnik (akurat mam gotową), bo całość wygląda naprawdę atrakcyjnie!

    OdpowiedzUsuń
  2. To jak chcesz możemy połączyć siły ;) Mam na koncie kilka malutkich programów, które pisaliśmy na studiach. Chętnie nauczę się dobrze programować. A nic tak dobrze nie uczy człowieka, jak własne błędy ;) Mój mail to: tomciozdwola@gmail.com, jeżeli jesteś zainteresowany kontaktem, to pisz :)

    OdpowiedzUsuń