_

czwartek, 6 grudnia 2012

Czekacie na nowe Streets of Rage? To czekajcie dalej...


Wczoraj mogliście przeczytać krótką notkę o Pier Solar HD. Jak już wiecie, gra trafi do sprzedaży pod koniec przyszłego roku. Jako posiadacze Dreamcasta z całą pewnością nie możecie się doczekać, prawda? Również jestem ciekaw, jak wyjdzie firmie Watermelon przeniesienie ich flagowej produkcji na nowe, bardziej zaawansowane, niż Sega Mega Drive, platformy. Odstawmy jednak temat tej gry na bok, bowiem przeczytałem dziś ciekawego newsa, który przypomniał mi o istnieniu tak zasłużonej serii Niebieskich, jak Streets of Rage. Kojarzycie ją? Zakładam, że tak. Dowiedziałem się właśnie, że w przygotowaniu była nowa odsłona cyklu (a może remake pierwszej części?). Developer, pracujący już jakiś czas temu nad tym projektem, ujawnił wczoraj wideo z bardzo wczesnej wersji. 
 

Developerem było studio Ruffian Games, które ma na swoim koncie chociażby serię Crackdown z konsol obecnej generacji. To, co za sekundę ujrzycie, zostało stworzone przez parę dni, aby zademonstrować wydawcy możliwości firmy.


Po seansie od razu nasuwa się pytanie: czemu ta gra nie ujrzała światła dziennego? Na kilometr czuć moc, a klimat gier arcade wręcz kipi z tego świetnego... trailera? Niech będzie. Tak czy owak, wierzę, że gra jeszcze pojawi się na konsolach. Zainteresowanie tym tytułem jest spore, co przejawia się w pozytywnych komentarzach na serwisie YouTube. Niektórzy proponują w nich rozpoczęcie akcji na Kickstarterze. Może więc Ruffian Games zacznie prosić o pomoc Graczy? A może po nagłośnieniu projektu wydawca, firma Sega, jeszcze raz przemyśli sprawę?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz