_

środa, 7 listopada 2012

Pier Solar HD na DC!


Wiele miesięcy minęło od chwili, gdy na blogu pojawił się wpis dotyczący pewnej gry z szesnastobitowej platformy Niebieskich. Inspiracją do jego napisania była plotka o tym, jakoby Pier Solar (wydany w 2010 roku RPG na Segę Mega Drive) miał trafić także na naszego Makarona. Jakże wtedy chciałem, by ta informacja z biegiem czasu została potwierdzona przez samych twórców... I, tak, doczekałem się. W przyszłym roku na Dreamcaście pojawi się właśnie owa gra. Z tą jednak różnicą, że tytuł zostanie wzbogacony o dwie, przepełnione magią literki HD i w związku z tym, wyglądał będzie zajebiście!
 
Developer, czyli amerykański Watermelon, rozpoczął dwa dni temu w serwisie Kickstarter intensywną kampanię, w której prosi Graczy o pieniądze. W ten sposób zbiera wstępne zamówienia, obiecując różnorakie edycje gry na liczne platformy - od standardowej wersji Pier Solar na komputery osobiste czy X360, którą będzie można otrzymać w formie cyfrowej, po edycję limitowaną tej gry na Dreamcasta, zawierającą nie tylko płytę CD, ale także oficjalny poradnik. Będzie sporo możliwości, aby stać się posiadaczem nowej produkcji, jednak Was interesuje najbardziej to, co otrzymają posiadacze stareńkiego DeCeka, za ile oraz kiedy. Po kolei...

Pier Solar HD to, mówiąc krótko, konwersja gry z SMD z ręcznie malowaną grafiką. Na pierwszych zdjęciach, jakimi podzielili się twórcy, gra prezentuje się więcej, niż ładnie. 


Wszystkie tła wyglądają bardzo pięknie i aż kipią feerią barw. Jedynymi elementami, które przypominają o rodowodzie tej produkcji, są sprajty postaci - te bowiem są równie rozpikselowane, jak w oryginalnej wersji. Efekt? Na pewno ciekawy. Na pierwszych zdjęciach gra prezentuje się zmysłowo - jeśli w ruchu będzie tak samo, developer otrzyma ode mnie te pięćdziesiąt dolarów. Pier Solar HD jest dostępne w tej chwili w preorderach, jeśli chcecie go zamówić, trzeba wpłacić na konto Kickstartera 49$ lub 125$. Ta droższa opcja sprawi, że w grudniu 2013 roku do naszej kolekcji dołączy edycja limitowana tej gry, z unikalnym guidebook'iem włącznie.


Przyszły rok zapowiada się bardzo obiecująco. Jak pisałem w którymś z poprzednich postów, po pierwszym stycznia doczekamy się Dynamite Dreams oraz Scourge. W produkcji też jest nieznana gra od Senile Team - jeśli ten tajemniczy projekt okaże się być niczym innym, jak zapomnianym przez czas Age of the Beast, to będę musiał wydać kolejną stówę. A teraz do listy życzeń doszedł Pier Solar HD. Świnka skarbonka szelmowsko się uśmiecha... Chyba czas na znalezienie drugiego etatu.

PS: O grze możecie podyskutować na forum Sega Support Site, znajdziecie tam temat dedykowany Pier Solar HD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz