_

sobota, 15 września 2012

Geist Force już w niektórych domach


Oto informacja, o której warto napisać - Geist Force dotarł już do osób, które zamówiły grę kilka miesięcy temu na forum Assembler. Wśród nich jest zouzzz, autor zaprzyjaźnionego bloga Dreamcast-news, pisanego wyłącznie po francusku. Dziś wrzucił kilka zdjęć, na których widać, jak profesjonalnie i schludnie zarazem jest opakowana blisko czternastoletnia, mająca nigdy nie ujrzeć światła dziennego produkcja. Także w dniu dzisiejszym wyszło na jaw, że ktoś na japońskim serwisie aukcyjnym należącym do Yahoo, za koszmarnie wysoką kwotę, próbuje sprzedać trzy spośród dwustu wydanych przez Assembler kopii Geist Force. Czy oznacza to, że już nigdy forum to nie przyłoży starań do znalezienia i wydania jakiejkolwiek produkcji na DC, która nosić będzie miano unreleased? Spokojnie, o to raczej nie powinniśmy się bać.
 
Kontynuację wpisu zacznę może od przyjemniejszych wieści oraz zdjęć, jakie wykonał wspomniany wcześniej Zouzzz. Na pierwszy rzut oka widać, że wszystko zostało przygotowane, jak się należy. Jednak... to zmyłka. W rzeczywistości pudełko jest marnej jakości, podobnie jak wydrukowane okładki. Tak przynajmniej uważa nasz francuski ziomek. Oczywiście sama gra bez problemów śmiga na każdym Dreamcaście i hula niemal jak każdy oryginał.


Pora na troszkę gorszą wieść. Ktoś z Japonii, nie wiadomo właściwie kto, wrzucił na Yahoo Japan trzy kopie Geist Force. Najlepsza jest cena, jaką ten ktoś sobie żąda za te scenowe w istocie wydania. W przeliczeniu z waluty japońskiej wychodzi około 1975 złotych! Pisząc potocznie - to prawie dwa 'koła'. Czy znajdzie się jakiś glupiec, który zdecyduje się zapłacić za te gry aż tyle? Biorąc pod uwagę, że pojedyńczy egzemplarz kosztował 65 dolców, to nie sądzę, aby ktoś to kupił. Chyba, że będzie to osoba, która nie wie o inicjatywnie Assemblera. 

A wszyscy, którzy chcą dorwać w swoje łapska kopię Geist Force za darmo, muszą czekać. Gra trafi do Sieci w chwili, gdy każdy zainteresowany pudełkową wersją dostanie swoją przesyłkę. Sam Assembler zadeklarował, że będzie to na pewno po dwudziestym września bieżącego roku.

1 komentarz: