_

wtorek, 11 września 2012

DCMC - update!


Posiadacze DC nie mieli nigdy porządnego odtwarzacza multimedialnego. Wcale to nie było dziwne, gdyż konsola ta od początku swojego istnienia służyła elektronicznej rozrywce i mało która postać, nawet na programistycznej scenie, myślała, aby wykorzystać Makarona w innym celu. Po kilku raczej nieudanych próbach znalazł się wreszcie ktoś, kto na poważnie wziął sprawy w swoje ręce. Piszę w tej chwili o Joshu Pearsonie, znanemu jako PH3NOM i jego niesamowicie ambitnym projekcie pt. Dreamcast Media Center. Po zarzuceniu na czas nieokreślony prac nad DeCekową wersję gry Super Maryo Chronicles, okazuje się, że chłopak ponownie pracuje nad największym i posiadającym najwięcej opcji programem multimedialnym, jaki do tej pory pojawił się na konsolce Segi. Tydzień temu nawet wrzucił do Sieci zdjęcia z postępów, jakie uczynił względem poprzedniej odsłony.
 
 Przy pomocy kilku sztuczek programistycznych poprawił on znacznie prędkość działania filmów w formacie AVI, aczkolwiek jeszcze trochę zostało mu grzebania przy synchronizacji dźwięku z obrazem.


Już niebawem obiecuje on podzielić się czymś dużo bardziej dopracowanym, niż pierwszą wersją DCMC. Mam tylko nadzieję, że autor zaimplementuje obsługę czytnika kart pamięci SD - wtedy już będzie wypas!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz