_

wtorek, 1 maja 2012

Street Fighter VS Mortal Kombat


1 maja bieżącego roku jest zaiste dniem wyjątkowym. Oczywiście mowa o tym, co zdarzyło się wokół ostatniej konsoli Niebieskich. Właśnie dzisiaj pojawiła się nowa (!) gra na nasz ukochany system. Nie mam jednak na myśli ani Gunlorda (o którym notabene słuch zaginął...), ani Sturmwinda, na którego czeka obecnie cały świat. Oto przed Państwem Street Fighter VS Mortal Kombat - nietypowa bijatyka, łącząca bohaterów i plansze z obu serii, których nazwy pojawiły się w tytule gry.

[AKTUALIZACJA] Dodałem nowy filmik, autorstwa VasiliyDC.
 
Sam jeszcze nie zdążyłem się zapoznać z tą oryginalną produkcją niejakiego Captain'a Dreamcast'a, jednak zrobił to już Dreamcaster. Nakręcił on również krótkie wideo, na które składają się niemal cztery minuty gameplay'u.


Co o tym sądzicie? 

PS: Gra nie współpracuje z czytnikami kart pamięci. Niestety.

[AKTUALIZACJA] VasiliyDC nakręcił z kolei wideo, na którym widać walkę Johnny Cage'a z Ryu. Generalnie najbardziej mnie interesował pojedynek bohaterów z dwóch różnych światów, ponieważ walki postaci z uniwersum Street Fightera widzieliśmy wielokrotnie, nawet na materiałach zapoznawczych, miesiące temu.Projekt cuchnie na kilometr prawdziwym oldschoolem. Nie znaczy to oczywiście, że się nie spodoba nikomu. Grafika w SF vs MK przypomina nierozerwalnie bijatyki z pierwszej połowy lat 90. Ciekawe, czy do gry uda się wprowadzić ładniejsze postaci, jak np. te z Guilty Gear X? A może scenowcy pójdą o krok dalej, tworząc DeCekową wersję BlazBlue, najładniejszej obecnie 'płaskiej' bijatyki? Zobaczymy, jak potoczą się losy Dolmexica Engine. Na razie jest nieźle.

1 komentarz:

  1. Raczej nie ujrzymy moda BlazBlue, Dolmexica Engine wspiera sprite'y do rozdzielczości 256x256. Kolejną przeszkodą to brak tych sprajtów, z tego co się zorientowałem jeszcze nikt ich nie zrzucił.

    OdpowiedzUsuń