_

wtorek, 3 kwietnia 2012

Nowa gra homebrew


Właśnie dziś do Sieci trafiła nowa gra na naszego ukochanego Dreamcasta! Nazywa się Rectangle Battle - In Space, a odpowiada za nią jedna z osób zrzeszonych w amatorskiej grupie 2D-Retroperspectives, którą scena zdążyła już poznać w roku ubiegłym za sprawą Jump'n'Blob.

[AKTUALIZACJA] Jest także krótkie video, prezentujące gierkę w ruchu. Znajduje się ono w rozwinięciu.

Gra wtedy śmierdziała na kilometr amatorszczyzną, a najbardziej odrzucającym mnie elementem była animacja. Szarpała niesamowicie, nie dało się nawet odpowiednio wyczuć chwili, w której należy skoczyć. A może to ja nie mam umiejętności manualnych? Jednak wracając do nowej gierki. Jest to - jak widziałem na screenie - prosta strzelanina osadzona w kosmosie, z opcją zabawy dla dwóch Graczy. Wyczytałem na oficjalnej stronie projektu, iż pierwotnie był on stworzony na potrzeby pracy studenckiej. Odpowiednio przystosowany trafił dzisiaj na DeCe i... X360. Posiadacze platformy Microsoftu mogą kupić ten mikrotytuł za jedyne 80 Microsoft Points, natomiast my... Mamy go za darmo. Wystarczy, że ściągniemy dziesięciomegowy plik na dysk twardy naszego komputera, a następnie albo nagramy na CD, albo też wrzucimy na kartę pamięci (tak, pojawił się nawet obraz gry w postaci pliku ISO dla posiadaczy czytnika).

2 komentarze:

  1. jest to jedyny blog, ktory czytam, chwala ci

    OdpowiedzUsuń
  2. Wielkie dzięki! :) Zapraszam do częstszego odwiedzania mojego bloga i do wzięcia udziału w konkursie z zacnymi nagrodami!

    OdpowiedzUsuń