_

sobota, 31 marca 2012

Super Maryo Chronicles - pierwsze demo


Pamiętacie PH3NOMa? Tak, tak, to autor całkiem przydatnego programu Dreamcast Media Center, wypuszczonego jeszcze w starym, 2011 roku. Aplikacja była wykonana na wzór kultowego XBMC z pierwszej konsoli Microsoftu - umożliwiała odtwarzanie piosenek w kilku formatach, filmów zapisanych na płycie CD czy karcie SD i obrazków. Już wtedy twórca błysnął swoimi umiejętnościami koderskimi. Kilka dni temu zademonstrował je po raz kolejny. Otóż - częściowo przeportował projekt znany wcześniej z PeCetów, Super Maryo Chronicles. Napisał od podstaw, nie bazując na dostępnym w Sieci kodzie, krótkie demo - aczkolwiek i tak pokazujące, że na Makaronie w kilka dni można stworzyć bardzo interesującą grę. 


Mamy do czynienia z typowym klonem dwuwymiarowych przygód Mariana, wąsatego hydraulika. Gra wygląda sympatycznie, nie ma żadnych zwolnień animacji czy innych mankamentów. Schludnie, ładnie... ale krótko. Tytuł nie zajmie Wam dużo czasu z życia. Pamiętajcie, że to jedynie wersja demonstracyjna. Pokazuje, na co stać autora i daje przedsmak tego, jak w przyszłości będzie wyglądał efekt końcowy.

Pliki możecie ściągnąć stąd. Ja jeszcze nie widziałem, jak gierka wygląda w ruchu na DeCeku, jednak jestem szalenie tego ciekawy. Gdy zagracie - natychmiast dajcie znać, z czym dokładnie to się je.

1 komentarz: