_

sobota, 17 marca 2012

Powrót klasyków na XLA i SENCudowna pogoda za oknem zwiastuje już na dobre wiosnę, którą oficjalnie można uznać za rozpoczętą. Teraz już mniej będziemy siedzieć w domku, a co za tym idzie, mniej grać na naszych ulubionych DeCekach czy innych konsolach stacjonarnych. Nie oznacza to oczywiście, że w ogóle ich nie włączymy. Posiadacze X360 oraz PlayStation 3 na pewno zrobią to w ciągu najbliższych kilku miesięcy wielokrotnie, ponieważ na horyzoncie pojawiły się trzy odświeżone klasyki z Dreamcasta, w HD i z dźwiękiem na miarę dwudziestego pierwszego wieku.Do szturmu na currentgeny szykuje się pierwsze i drugie Shenmue (widzę już jak co niektórzy się z tego powodu upili i leżą przed monitorem) oraz Skies of Arcadia. O przygodach Ryo Hazukiego mówiło się od wielu lat, na początku nawet plotkowano o ich konwersji na Nintendo Wii. Nic takiego na szczęście nie miało miejsca i najprawdopodobniej niebawem ujrzymy Shenmue 1 i 2 dostosowane do prawdziwych konsol obecnej generacji. Tak twierdzi tajemniczy informator, powiązany bezpośrednio z Segą. Ujawnił to w rozmowie z redaktorem serwisu GamerZines. Obie części tej zacnej (dodam tylko, że nieukończonej) serii są już gotowe od ponad roku i czekają tylko na zgodę włodarzy Segi, by te pojawiły się w cyfrowej dystrybucji. Ponoć.

Shenmue to wg posiadaczy DC najlepsza gra na ten system
 
Powróci również Skies of Arcadia, w opinii wielu osób najlepszy RPG, jaki pojawił się na Makaronie. Tak, to też jedyna gra z gatunku, która przyssała mnie do pada na więcej, niż dwadzieścia godzin. Podczas zabawy ogromne wrażenie zrobił na mnie świat i nieliniowość. W zasadzie Gracza ograniczało wyłącznie jego pole widzenia - statkiem można było lecieć gdziekolwiek i kiedykolwiek. Można również było walczyć z kim(czym)kolwiek, co nierzadko stanowiło spory problem (znawcy wiedzą, co mam na myśli, pisząc w ten sposób, pozostałych odsyłam do samej gry). Kompletne SoA dostać ciężko, a w Polsce graniczy to niemal z cudem. Na całe szczęście, Niebiescy otwarcie mówią o ewentualnym powrocie tej naprawdę niesamowitej i wysoko ocenianej produkcji. Nie boi się zapowiadać tego sam prezydent amerykańskiego oddziału firmy:
 
Shenmue i Skies of Arcadia, to gry najbardziej pożądane. Nie mogę jeszcze powiedzieć tak lub nie, ale jest szansa, że będziemy nad nimi pracować. [via PPE.pl]

Bądźmy dobrej myśli, że porty trafią także na PC - jak to będzie w przypadku JSR HD. Wtedy wszyscy z nas będą mogli w nie zagrać. Gry nie zostały oficjalnie zapowiedziane, jednak to kwestia czasu - dlatego możecie otwierać śmiało ruskie szampany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz