_

czwartek, 8 września 2011

ISO Browser DC

 
Pojawiła się pierwsza wersja programu ISO Browser. Aplikacja została udostępniona zupełnie niespodziewanie, a jej autorem jest świeża postać na scenie - człowiek ukrywający się pod pseudonimem Superdefault. A z czym tak naprawdę mamy do czynienia? Najprościej mówiąc, ISO Browser to banalnie prosta w obsłudze przeglądarka gier oraz programów, które znajdują się na naszej karcie pamięci SD. Narzędzie wygląda przy tym naprawdę ładnie, umilając każdemu posiadaczowi Makarona oraz adaptera wyszukiwanie ulubionych produkcji.


Aplikacja bazuje na kodzie binarnym popularnego systemu operacyjnego, DreamShell 4. Zupełnie jednak nie przypomina go z wyglądu. Wygodne menu oraz duże, czytelne ikony pomagają na pewno w odnalezieniu wybranych gier. Jak przyznał się autor, jest to jego pierwszy projekt. Oczywiście aplikacja nie działa jeszcze tak jak powinna (rzadko zdarzają się zawiechy), więc do poprawy jest sporo. Pomimo błędów, ISO Browser został bardzo pozytywnie odebrany na scenie - swoją aprobatę wyraził nawet twórca wspomnianego DS. Przy okazji udało się nam dowiedzieć, że w pocie czoła pracuje on nad następną wersją tego świetnego systemu, odcinając się przy tym od starszych odsłon. Kto wie, być może ISO Browser pojawi się w kolejnej edycji DreamShell'a? Nie miałbym nic przeciwko.

Panu posługującemu się nickiem Superdefault należą się gromkie brawa na stojąco. Udowodnił on, że w dalszym ciągu można pojawić się na scenie homebrew z ciekawym projektem. I wcale nie trzeba być Chui'em, aby zainteresować publikę swoim pomysłem.

1 komentarz: