_

wtorek, 23 sierpnia 2011

PCSX4...Dreamcast?

 
Chui jest już takim weteranem na scenie DC, że mało kto w zasadzie pamięta jego zasługi. I co najważniejsze, cały czas nie ma w planach z niej zejść! Ciągle myśli nad nowymi projektami, wśród których jest port emulatora PCSX4All na Makarona.

Jak na razie, trwają prace nad programem przystosowanym do handheldów Wiz oraz Caanoo. Jak zapowiada jednak sam autor emulatora, jeszcze latem zobaczymy działającą (aczkolwiek bardzo wczesną) wersję napisaną specjalnie dla ostatniej platformy Niebieskich. Zimą natomiast pojawić ma się ostateczna wersja. Czyżby w końcu po wielu, wielu latach oczekiwania, na DC odpalimy każdy tytuł z pierwszej konsoli z rodziny PlayStation? To pytanie jak na razie nie ma odpowiedzi, a uzyskamy ją w ciągu najbliższego półrocza.

A co dalej? Chui wspomniał kilka słów o możliwym porcie emulatora Saturn4All... A jeśli on coś zapowiada, spełnia swoje plany w stu procentach niemal zawsze. Nie obraziłbym się, gdybym ujrzał na poczciwym DeCeku grę Panzer Dragoon Saga, działającą bez zarzutów. Albo chociaż Nights'a ;)

2 komentarze:

  1. Fajnie cieszę się , oby wszystko się powiodło

    OdpowiedzUsuń
  2. PRZEMYSŁAW ELEMELEK24 sierpnia 2011 05:58

    PRZYZNAM,ŻE PO RAZ PIERWSZY WIDZĘ NIGHTS W RUCHU I TA GRA ROBI WRAŻENIE,GDYBY TYLKO EMULATORKI DZIAŁAŁY TAK JAK TEN OD NEO GEO BYŁO BY CUDOWNIE :)

    OdpowiedzUsuń