_

piątek, 26 sierpnia 2011

Dreamcast Media Center - jest pierwsza działająca wersja


Doczekaliśmy się w końcu porządnego multimedialnego player'a, napisanego specjalnie dla naszego Dreamcasta. Program Dreamcast Media Center odtwarza popularne DIVXy, muzykę w formacie MP3 oraz obrazki zapisane m.in. w JPEG. Kilka dni temu w Sieci pojawiła się jego pierwsza, działająca na każdym Makaronie wersja - wystarczy tylko nagrać odpowiednie pliki na płytę CD. Nie jest idealnie, jednak trzeba wziąć też pod uwagę, że to wczesny kod, wydany tylko po to, aby pokazać, że również ostatnia konsola Niebieskich może służyć jako odtwarzacz filmów czy piosenek.Jak pisałem niedawno, aplikacja bazuje na bliźniaczym Xbox Media Center znanym każdemu posiadaczowi pierwszego systemu Microsoftu. Wygląda podobnie, lecz nie ma mowy o takich efektach graficznych, jak na Xboxie. Główną przyczyną jest oczywiście ograniczona moc konsoli Segi, toteż o płynnym przechodzeniu pomiędzy kolejnymi slajdami należy zapomnieć. To samo można powiedzieć o różnych możliwościach zmiany czcionki czy skórki menu głównego, których po prostu nie ma.Oczywiście w tym przypadku nie liczy się wygląd - tutaj oceniamy możliwości programu. A te są spore, biorąc pod uwagę wcześniejsze tego typu aplikacje stworzone na DC. Dla przykładu, podczas odsłuchiwania naszego ulubionego kawałka, na ekranie pojawiają się informacje na temat gatunku muzyki czy roku wydania płyty.

Odtwarzanie filmów nie idzie jeszcze najlepiej. Program zawiesza się na emulatorze przy próbach włączenia jakiegokolwiek filmu (na konsoli jeszcze nie testowałem). Miejmy nadzieję, że to wina wczesnej wersji programu, a w następnych będzie lepiej. Jeśli macie czystą płytę CD, możecie przetestować aplikację, a następnie podzielić się wrażeniami pod niniejszym postem, w komentarzach. 

DOWNLOAD

2 komentarze:

 1. PRZEMYSŁAW ELEMELEK26 sierpnia 2011 07:39

  poczekam na kolejne wersje

  OdpowiedzUsuń
 2. Na konsoli działa OK, tylko emulator sobie nie radzi za dobrze z DCMC (widać to na filmiku). Zresztą emulatory zawsze mają kłopoty z aplikacjami homebrew. Co do filmów pamiętajcie że rozdzielczość nie powinna przekraczać 640x480 (480p).

  Tomcio nie wspomniał o kilku innych formatach które odtwarza DCMC. Podaje pełną listę:

  Muzyka:
  .AC3 ( LibA52 )
  .MP4/.M4a ( LibFAAD )
  .Flac ( LibFLAC )
  .MP2/.MP3 ( LibMPG123 )
  .OGG ( LibOGGVorbis )
  .WAV ( In House Decoder )
  .M3U/.PLS ( Playlist )

  Filmy:
  .M1V/.M2V ( LibMPEG2 )
  .AVi/.DixV ( LibXviD )

  Zdjęcia:
  .JPEG/.JPG ( K:OS LibJPEG )
  .PNG ( K:OS LibPNG )
  .PVR ( In House Decoder )

  Aplikacje:
  .BIN(unscrambled) czyli emulatory, gry, programy.

  PS: W pliku rar który udostępnił PH3NOM, znajdują się binarki a nie gotowy obraz CDI. Trzeba go sobie samemu skompilować.
  PS2: Przemek, nie zniechęcaj się tylko kup sobie Verbatima za złotówę i wypróbuj DCMC bo to jeden z lepszych programów na Makarona!

  OdpowiedzUsuń