_

niedziela, 12 czerwca 2011

Nowe homebrew na DC... w 3D? Niewykluczone!


Czy chcielibyście, aby na Makaronie pojawiły się nowe gry z oprawą godną najładniejszych komercyjnych pozycji z tej konsolki? Cóż, każdy by chciał. Tym bardziej, że wielu posiadaczom DC przejadły się już dwuwymiarowe produkcje w stylu Giana's Return bądź SQRXZ. Nie mówię oczywiście, że to złe gry (samemu spędziłem przy nich wiele godzin), jednak zdecydowanie przydałaby się mała odmiana od płaskich jak papier światów. Jak się niedawno okazało, być może będzie dane nam od nich odpocząć na jakiś czas.
 
Oczywiście wszystko zależy od domorosłych programistów, którzy zajmują się ciągle ostatnią konsolą Niebieskich. Jeden krok został już poczyniony, bowiem na DC trafił port znanego wszystkim fanom homebrew silnika 3D zwanego CubicVR. Dzięki niemu możliwe jest stworzenie w pełni trójwymiarowych (!) pozycji, przypominających nawet słynne GTA 3 (!!) lub Metropolis Street Racer (!!!). Przesadzam? Oceńcie sami, oglądając poniższe obrazki oraz film.


CubicVR 3D Engine daje niesamowite możliwości. Pomyślcie sobie tylko, jaką jakość gier można za jego pomocą uzyskać! Ogromne wrażenie zrobiła na mnie fizyka obiektów (zwłaszcza samochodu, który zachowuje się jak prawdziwy!), która przebija tę obecną w dowolnej grze na Makarona. Teraz pozostaje tylko czekać na odpowiednią grupę osób, które podejmą wyzwanie i zabiorą się do pracy nad jakimś nowym, oby innowacyjnym tytułem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz