_

piątek, 4 lutego 2011

Wind and Water już za darmo - ale na PC i GP2X...


O tej wiadomości niejeden z Was już zapewne słyszał. Jeśli nie - wyjaśniam w tempie ekspresowym. Puertorykański developer Yuan Works przez długi, długi czas siedział cicho. Okazuje się, że zatrudnieni w nim ludzie nie nudzili się i byli zajęci przenoszeniem swojego flagowego tytułu na komputery osobiste. Ich pracę możecie ocenić grając w ów port, ściągając go z Internetu. Legalnie.

Tak, tak, nie pomyliłem się. Od niedawna gra Wind & Water: Puzzle Battles w wersji na PC (oraz na GP2X) jest dostępna za darmo - jedyne, co musimy zrobić, to wejść na stronę projektu i ściągnąć stosowny plik. Co nowego w niej uświadczy Gracz, który na Dreamcaście przeszedł tytuł wzdłuż i wszerz? Niestety nic, jednak chodzą słuchy, że niebawem ma zostać wypuszczony odpowiedni patch usprawniający rozgrywkę o dodatkowy tryb online. Wszystko zależy od pozytywnego odzewu Grających - jeśli więc podoba Wam się pomysł multi przez Sieć, niezwłocznie pochwalcie go u samego źródła, na forum W&W. 

Skoro więc autorzy gry udostępnili ją za darmo, to czy mogą liczyć na jakiekolwiek przychody? Logicznie rzecz biorąc, nie. Jednakże pewnym sposobem na zarobek developera jest możliwość kupna własnego avatara przez chętnych. Ceny są całkiem atrakcyjne - po przesłaniu swojego zdjęcia na maila YW i wcześniejszej wpłacie, otrzymujemy kod, który po wklepaniu w opcjach generuje nam postać podobną do nas. Wcielamy się więc w samego siebie podczas gry! Świetny pomysł. Przyjemność taka kosztuje 10$ (zwykły obrazek z naszą podobizną; pojedynczy sprite) lub 15$ (w pełni animowana postać).


Edycja gry na ostatnią konsolę Niebieskich oczywiście jest dalej płatna, lecz jej cena jest na tyle niska, że jak najbardziej warto ją zamówić ze sklepu internetowego wydawcy, RedSpotGames. Sami przyznacie, że 10 Euro za pozycję, która może przynieść co najmniej trzydzieści godzin doskonałej, wymagającej zabawy, to niezbyt wiele. Kupując ją, dostajemy coś więcej, niż tylko nową grę na Dreamcasta - możemy się poczuć dumni z faktu, że wsparliśmy niezależnych twórców, którzy dalej wykazują zainteresowanie naszym kochanym Makaronem.

PS: Z okazji pojawienia się gry również na PC, twórcy przewidzieli odpowiedni konkurs, w którym można wygrać w pełni animowanego avatara - wystarczy znaleźć się w piątce najlepszych Graczy. Koniec konkursu przypada na 15. lutego - zostało więc niewiele czasu. Więcej szczegółów przeczytacie w tym temacie. 

Ciekawe linki:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz