_

czwartek, 20 stycznia 2011

To koniec studia Bizarre Creations - studia z duszą...


Niestety, dzisiaj mam dla Was niezbyt miłą informację. Bizarre Creations, studio developerskie, które możecie pamiętać z kultowego, notabene doskonałego moim zdaniem Metropolis Street Racer i Fur Fighters, właśnie zostało zamknięte.

Decyzję o zamknięciu podjął jego właściciel, Activision Blizzard. Wpływ na taki, a nie inny bieg rzeczy miała słaba sprzedaż dwóch ostatnich gier Bizarre - ścigałki Blur i najnowszych przygód Jamesa Bonda. Warto wspomnieć, że wcale nie były to słabe gry. Blur został oceniony bardzo dobrze, zyskując ostatecznie notę 82% wg Gamerankings. Troszkę gorzej poradził sobie słynny 007, ponieważ średnia ocena z czterdziestu siedmiu recenzji wynosi 65%. Mimo wszystko była to dobra pozycja, mająca kilka momentów.

Co mogę powiedzieć? Na pewno szkoda jest tak utalentowanego studia, które przecież dostarczyło posiadaczom Dreamcasta i nie tylko wiele godzin doskonałej zabawy. To smutne, że w dzisiejszych czasach rządzi pieniądz i czysta kalkulacja, a ludzie z pasją muszą nagle stracić pracę tylko przez relatywnie słabe wyniki sprzedaży.

1 komentarz:

  1. Przemek Miękina20 stycznia 2011 09:38

    wielka szkoda,mam obie pozycje na DC przy Metropolis spędziłem gdyby zliczyć pewnie i ze 100 godzin,przygode z FF mam jeszcze przed sobą,posiadam również Blur,całkiem fajna pozycja :(

    OdpowiedzUsuń