_

sobota, 22 stycznia 2011

NG-DEV Team zapowiada kolejną grę na naszego Dreamcasta! [AKTUALIZACJA]


Tak, to doskonała wiadomość! Autorzy wydanego miesiąc temu Fast Striker'a podali do publicznej informacji, że pracują nad nową grą na Dreamcasta i Neo Geo. Jej tytuł brzmi GunLord - warto zapamiętać tę nazwę, albowiem nie będzie to już kolejny arcade shooter, a gra akcji z masą strzelania, prawdopodobnie w stylu Contry! Developer w końcu odcina się od shmup'ów i miejmy nadzieję, że ruch ten wyjdzie mu na dobre.

[AKTUALIZACJA] Na blogu developera pojawiły się nowe informacje o grze. Nie ma ich wiele, dlatego zapraszam wszystkich do rozwinięcia.

Na temat gry nie wiemy prawie nic. Jak pisałem na wstępie, miejsce miała jak na razie goła zapowiedź, także twórcy mają jeszcze czas na ujawnienie szerszego info. Udostępnili jedynie wstępne logo gry. Możecie je zobaczyć na oficjalnej stronie projektu. 

Choć do wglądu nie mamy żadnych obrazków z GunLord, już teraz mogę powiedzieć, że graficznie będzie co najwyżej średnio, być może zostanie podbity poziom Fast Strikera. Skąd taki wniosek? Gra wychodzi jednocześnie na konsole SNK i Segi, a znając możliwości pierwszej platformy, nie możemy spodziewać się cudów na kiju. Biorąc też pod uwagę wcześniejsze dokonania NG Dev Team'u i układając je w głowie jedno koło drugiego, nie ma co oczekiwać trójwymiarowej, ekskluzywnej wersji gry tworzonej specjalnie na Makarona. Zawsze były to zwykłe porty, wzbogacone jedynie o jakieś pieprzoty typu ranking internetowy czy bonusowa plansza lub sub boss.

Mimo to czekam bardzo na nowe dziecko firmy Rene Hellwiga, która ostatnio produkuje coraz to lepsze gry. Przywoływany wcześniej Fast Striker to naprawdę dobra pozycja (recenzja niedługo), o niebo lepsza niż chociażby Last Hope. Czy tendencja zwyżkowa utrzyma się i tym razem? Oby. Na pewno jednak możemy być spokojni o stronę dźwiękową przygotowywanej właśnie gry, którą po raz kolejny stworzy studio SoniQFactory. Firma ma już doświadczenie - wcześniej przygotowała m.in. audio do Last Hope.

Czekamy na więcej szczegółów - bo w końcu to kolejna gra na naszego staruszka Dreamcasta w roku 2011!

[AKTUALIZACJA] 

Coraz więcej wiemy o GunLord. Dzisiaj jego autorzy poinformowali, że postacią będzie można poruszać aż w ośmiu kierunkach. Tyle samo też będzie plansz, które mają być sporych rozmiarów. Czekamy na potwierdzenie tych wieści w postaci pierwszych obrazków.

Przydatne linki

1 komentarz:

  1. Przemek Miękina22 stycznia 2011 11:37

    fajnie,że wciąż myślą o DC ;)

    OdpowiedzUsuń