_

środa, 17 listopada 2010

Nowe polskie forum o DC

Obecnie jedyne słuszne forum o DC to bez wątpienia Forum Sega Support Site. Istnieje już ponad trzy lata i pomimo chwilowej stagnacji dalej jest ostatnim bastionem fanów niebieskiej firmy w Polsce. Jeśli ktoś ma jakikolwiek problem z jej ostatnią konsolą - na pewno użytkownicy tegoż forum udzielą pomocy i nie zostawią nikogo w potrzebie. Dotychczas zarejestrowało się aż 230 użytkowników, z czego aktywnych było (jest) około piętnaście, może dwadzieścia osób. Forum jest odwiedzane przez ludzi z całego świata - znajdziecie na nim zarówno Rosjan, jak i Amerykanów czy Brytyjczyków. Ci wszyscy napisali ponad siedem tysięcy postów. Ja sam machnąłem ich prawie czterysta, a warto dodać, iż nie jestem najaktywniejszym użytkownikiem. Rekord należy do Kamillo, który podzielił się swoją opinią przeszło dziewięćset razy.

Statystyki są dosyć dobre, biorąc pod uwagę wszystkie popularne strony w ojczystym kraju o tematyce retro. Może nie najlepsze - forum w tej chwili czeka na renesans i powrót administratora - ale tak czy inaczej robią one wrażenie. Tym bardziej dziwi mnie fakt powstania nowego forum o tematyce Dreamcasta. To znajdziecie pod adresem sega-dreamcast.pl. Pewnie, domena jest łatwa do zapamiętania i na pewno bardzo prosto będzie na nią trafić każdemu laikowi. Ja już się zarejestrowałem, ale szczerze mówiąc nie zachęcam do odwiedzin. Co prawda forum zostało otwarte dwa dni temu i jeszcze wszystko może się zmienić, ale ja jestem do niego sceptycznie nastawiony. Jeżeli już coś robić, to raz, a dobrze, czyż nie? Osobiście uważam, że w Polsce nie ma miejsca dla kolejnego forum typowo o DC... Chyba, że z warezem. Ale przecież można znaleźć tyle dobrego na innych, choć zagranicznych site'ach. Rzekłem.  

PS: Za informację chciałbym podziękować kolesiowi nickiem Dreamcaster (rety, czy ktoś go zna ;]?)

3 komentarze:

  1. ;) zobaczymy co z tego wyrośnie

    OdpowiedzUsuń
  2. Czemu nie zachęcasz do odwiedzin tej strony skoro powstała dopiero dwa dni temu:) co można wnioskować po dwóch dniach istnienia?

    OdpowiedzUsuń
  3. Kiedy to pisałem, forum w ogóle nie zachęcało do odwiedzin. Głównie przez to badziewne, 'wygniecione' logo. I pamiętaj, że mój blog jest pisany przeze mnie - a więc opisuję w nim moje wrażenia. I nikt nie ma na to wpływu.

    OdpowiedzUsuń