_

sobota, 13 listopada 2010

Emulator 3DO i MakaronTo nie koniec ciekawych wieści ze sceny! Wczoraj pojawiła się informacja o tym, że emulator konsoli 3DO, nazwany FreeDO, stał się 'otwarty' - każdy w tej chwili może ściągnąć jego kod z Internetu. Dzięki temu prawdopodobnie doczekamy się w niedługim czasie działającego z zadowalającą prędkością emulatora tej zapomnianej przez czas maszynki! Wiadomość ta jest doskonałą okazją do tego, aby przyjrzeć się kilku wartym Waszej uwagi grom z pierwszej 32-bitowej platformy.

Road Rash to znana również z Szaraka gra wyścigowa, w której Gracz miał okazję usiąść za kierownicą motocykla. Aby wygrać, należało niejednokrotnie potraktować rywali łańcuchem, bądź najzwyczajniej w świecie uderzyć 'z buta'. Jeżeli do tego wszystkiego dołożymy goniących nas ciągle policjantów - otrzymamy jedną z najgorętszych pozycji na konsolę Panasonica.Gex - kolejny tytuł, którego na pewno kojarzą zagorzali fani pierwszego PlayStation. Niewielu z Was wie, że 3DO było pierwszą platformą, na której pojawił się zielony jaszczur. Gex należy oczywiście do gatunku platformówek 2D, w związku z czym znajdziemy w nim sporo skakania i zwiedzania urodziwych terenów. Need for Speed - początek ciągnącego się do dnia dzisiejszego tasiemca datuje się na rok 1994. Wtedy gra pojawiła się jako pierwsza na 3DO i wówczas szokowała piękną oprawą oraz dobrym modelem jazdy. Gracz mógł po raz pierwszy w historii poczuć się tak, jakby naprawdę siedział za kierownicą jednego z wielu luksusowych aut. Duża w tym rola pięknie odwzorowanego wnętrza każdej z fur.

Captain Quazar - kolejna platformówka w tymże zestawieniu. Względem przytoczonego Gexa gra ukazuje akcję z rzutu izometrycznego, sam scenariusz jest mniej 'cukierkowy' i przede wszystkim dużo więcej tutaj strzelania. Przedstawia bowiem tytułowego Quazara - nieokrzesanego funkcjonariusza organów ścigania, który przemierza galaktykę oraz wykonuje zadane mu przez wrednego przełożonego misje. Liczne smaczki (jak np. możliwość przesłuchiwania wrogów) i kilka rodzajów broni przykuwały do konsoli na długie godziny.Super Street Fighter II - czyli pierwsza konwersja "arcade perfect" z automatów. Gra nie straciła absolutnie nic ze swojej magii, a fani bijatyk byli bardzo zadowoleni z takiego stanu rzeczy.

Innymi grami, w które warto będzie zagrać, są Return Fire, Horde, Policenauts, Another World czy Star Control. Oby ktoś dostosował (byle umiejętnie!) FreeDO do wnętrzności Dreamcasta, a będziemy się mogli cieszyć naprawdę dobrymi tytułami bez konieczności kupowania konsoli za bagatela czterysta coś złotych.

1 komentarz: