_

niedziela, 15 sierpnia 2010

Konsolowe Kompendium 3...


...to jedyne w Polsce wydawnictwo w całości poświęcone Dreamcastowi. Gruba, licząca aż 272 strony książka pojawiła się w połowie 2001 roku. Warto sobie o nim o nim przypomnieć, nawet więcej - znaleźć gdzieś na aukcji i zakupić. Ot, tak, chociażby dla satysfakcji posiadania czegoś niebanalnego.

Książka zawiera aż 45 opisów, które zmieściły się na 272 stronach. Autorami tekstów są redaktorzy wychodzącego do dziś miesięcznika Neo Plus. W Kompendium znajdują się poradniki do m.in. Shenmue, Jet Set Radio, Metropolis Street Racer i PSO. Choć większość opisanych tytułów to te znane i lubiane, znalazło się miejsce także i dla tych trochę mniej popularnych, jak np. Record of Lodoss War czy Shadow Man. Koniecznie trzeba powiedzieć, że duże grono solucji stanowią te przybliżające meandry wielu świetnych bijatyk. Nauczymy się z nich jak dobrze walczyć w serii Marvel vs Capcom, pierwszym Soul Caliburze, trzeciej części Street Fightera czy w Power Stone od Capcomu. Na samym końcu książki obecne są kody dla kilkudziesięciu pozycji na Makarona.

Poradniki napisane są ciekawie i z humorem. Czyta się je z zainteresowaniem. Przede wszystkim charakteryzują się znikomym profesjonalizmem, co akurat uważam za dużą zaletę. Widać przynajmniej, że były one pisane przez prawdziwych Graczy, dla których gry to jedyna pasja.Szkoda jedynie, że nie ustrzeżono się błędów ortograficznych, ale to dla niektórych będzie wręcz niezauważalne.

Minusy? Na pewno można do nich zaliczyć... słabo przymocowane kartki, które po jakimś czasie wypadają od samego ich przewracania. Ale to akurat bardziej wina drukarni niż samych autorów, którzy większego wpływu na jakość książki nie mieli.

Już na wstępie zaznaczyłem, że zakup KK3 jest obowiązkowy - oczywiście z punktu widzenia posiadacza Makarona. Jest to bardzo pomocna i ciekawa książka, którą naprawdę warto jest mieć na swojej półce. Co prawda obecnie ciężko jest ją znaleźć - nawet na Allegro już dawno jej nie widziałem - ale wierzcie mi, że będziecie z niej zadowoleni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz