_

sobota, 28 listopada 2009

Więcej informacji o Irides: Master of Blocks

W końcu nadszedł ten dzień – dowiedzieliśmy się nowych faktów na temat dobrze zapowiadającej się gry spod igły GOAT Store, Irides: Master of Blocks. Obecna wiedza pozwala na utwierdzenie się w przekonaniu, że jest na co czekać i tytuł nie będzie wartym zagrania tylko i wyłącznie dlatego, że to po prostu nowy soft na naszą konsolkę. Powodów jest oczywiście więcej. Jednym z ciekawszych trybów jest opcja dla czterech Graczy oraz internetowy ranking, działający na podobnej zasadzie, jak ten w Rush Rush Rally Racing. Więcej szczegółów znajdziecie w rozwinięciu posta, więc tam odsyłam zainteresowanych. Ludziom leniwym, którym nie chce się tego zrobić, chcę uświadomić, że gra wyląduje na rynku w dwóch edycjach – standardowej oraz limitowanej. Ta druga wyróżniać się będzie m.in. obecnością unikalnego plakatu (z podpisami developerów) czy specjalnego, numerowanego żetonu. Limited Edition pojawi się na rynku w 144 egzemplarzach, w związku z czym na pewno będzie to towar deficytowy. Jak donoszą pewne źródła, zainteresowanie jest duże – już mniej więcej jedna trzecia wszystkich egzemplarzy tej wersji została zamówiona. Jeżeli więc chcecie stać się posiadaczem tej pozycji, spieszcie się! Irides pojawi się w sklepie GOAT Store 12. grudnia, czyli już niebawem. Jeżeli nie będzie żadnych przeszkód (jak w przypadku wspomnianego wcześniej R4), niedługo potem przeczytacie recenzję.

Przypomnę, że Irides należy do gatunku gier logicznych. Z otwartymi rękoma przyjmuję każdą nową grę na DC, jednak ten gatunek (podobnie rzecz ma się ze scrollowanymi shooterami) przejadł mi się dawno temu. Dlatego tytuł będzie musiał być naprawdę wysokiej jakości, aby przyciągnąć mnie na dłużej do ekranu mojego poczciwego telewizora firmy Daewoo. Jak z tym będzie? Się okaże – póki co warto zobaczyć, co jest nam obiecywane.

-kampania dla jednego Gracza,
-4 różne stopnie trudności,
-30 plansz, wliczając w to również te ukryte,
-15 kawałków muzycznych,
-opcja kooperacji z drugim Graczem w Kampanii,
-multi-player dla czterech Graczy (versus),
-ranking internetowy najlepszych Graczy,
-pełen support wszystkich dostępnych akcesoriów do konsoli,
-wsparcie dla VGA.

Czy developer wywiąże się z tychże obietnic? Jeżeli to zrobi, to być może dostaniemy gierkę, przy której można będzie przyjemnie spędzić kilka długich, zimowych wieczorów. Trzymam kciuki, lecz mówię od razu, że prawdziwego hitu na miarę R4 na bank z tego nie będzie. Co najwyżej – dobra gra. Nie jestem prorokiem, ale jeszcze wspomnicie moje słowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz