_

sobota, 24 października 2009

Tematyka DC w N+ #118



Tego nigdy nie zapomnę – mróz za oknem, na dworze piździ jak za cara, a ja dreptam prawie dwa kilometry do najbliższego Kolportera po najnowszy numer Neo +. Nie zwracam uwagi na panujące warunki atmosferyczne (-20 stopni Celsjusza, padający srogo śnieg), tylko suszę zęby ze szczęścia. Zadowolony częściowo z samego siebie, dobiegam w końcu do punktu sprzedaży, biorę gazetkę, płacę i nerwowo przewracam kolejne strony w poszukiwaniu tego jednego artykułu. Nie mogę uwierzyć... Dwie strony CAŁKOWICIE zapełnione informacjami o DC.

Czy to aby nie sen, marzenie wyjęte z własnej podświadomości? A może wspomnienia fanatyka Makarona sprzed dziewięciu lat, kiedy jeszcze pisano w polskich gazetach o ostatnim systemie Niebieskich? Nie, coś ty. Tak było naprawdę i to całkiem niedawno. Jakoś w styczniu bieżącego roku do sklepów trafił kultowy dla mnie #118 Neo Plus, w którym znany skądinąd Century Child opisał w pigułce historię i dokonania DC. Na dwóch stronach A4 został opisany nie tylko żywot systemu, ale też przyczyny jego upadku, najlepsze gry oraz polecane akcesoria. Pojawiła się też reklama bezapelacyjnie najlepszej w polskim Internecie strony internetowej o grach i konsolach Segi – http://www.sega.prv.pl/ . Której, jak by nie patrząc, dalej jestem redaktorem.

W gazetce można jeszcze przeczytać o Sword of the Berserk: Gut’s Rage. Dr. Max – jeden z czołowych pismaków N+ - wychwala grę prawie pod niebiosa. Podoba mu się... niemal wszystko. Narzeka tylko na przydługaśne scenki przerywnikowe, ale to przy tej pozycji normalne.

W RPGamer, kąciku poświęconym grom RPG, obecne jest niecodzienne zestawienie. Niejaki Scorpio przygląda się czterem najlepszym tytułom z gatunku obecnym tylko na DeCeku. Jest Grandia 2, Skies of Arcadia, PSO oraz Evolution: The World of Sacred Device. Dyskusyjna jest obecność tego ostatniego (straszny średniak), ale lepsza taka wzmianka o grze na DC, niż żadna.

Specjalnie dla Czytelników World of Dreamcast zeskanowałem wszystkie interesujące fanów 128-bitowej konsolki Segi stronki tego numeru Neo Plus. Może w tym momencie działam trochę poza prawem, ale niech mi ktoś powie – kto teraz robi wszystko legalnie? Każdy ma coś za skórą, nawet ja :) Paczkę ściągniecie klikając pod ten link. Miłej lektury :P

Download

6 komentarzy:

 1. wielkie dzięki ;) cudownie jest czytać o ulubionej konsoli,szkoda,że nie ma gdzieś skanów DC MAGAZINE....

  OdpowiedzUsuń
 2. nie działa, może ktoś udostepni?

  OdpowiedzUsuń
 3. Spoko, postaram się jutro wrzucić to na serwer ;]

  OdpowiedzUsuń
 4. Posiada ktoś jeszcze ten skan? :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Szperając tchnięty sentymentem w odmętach polskiego Internetu info o DC natknąłem się na ten post i cóż.… tak rzeczywiście było, dzięki Tomcio za wspomnienie, pamięć o DC jest wciąż żywa, niestety rzeczywistość życiowa wpłynęła na tę wirtualną napędzaną makaronem (i nie mówię tu o potrawie ;)) wymuszając poświęcenie tej wspaniałej konsoli mniejszej ilości czasu. Niemniej cieszę się, że mogłem zostawić po sobie ślad w postaci DC-World (której archiwa wciąż mam na dysku, więc postawienie strony z powrotem na serwerze to kwestia kilku dni hehe) czy takich, jak ten w N+ artykułôw. Czasy się zmieniły, teraz próżno szukać zarówno (nieskromnie pisząc) tego typu artykułów wspominkowych o DC,jak i samego N+. Niemniej dostrzegłem,że stara ekipa nadal daje o sobie znać. Tak trzymać. Long live DC! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Proszę o re-up :)

  OdpowiedzUsuń